חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

חברה למימוש זכויות זה לא ייצוג משפטי – זהירות

ייצוג משפטי של משרד עורכי דין או ״חברה למימוש זכויות״ מה עדיף?

מזה מספר שנים אנו עדים לנוכחותם של גופים פרטיים, המפרסמים עצמם בצורה אגרסיבית, בכל צורת פרסום אפשרית ובכל מדיה מוכרת, כחברות ל״מימוש זכויות רפואיות״ ואחרות מול חברות ביטוח, ביטוח לאומי, משרד הביטחון, מס הכנסה וכד'.
הבטחות רבות לגרום לכך שהפונים ימצו את זכויותיהם ויקבלו ״את הפיצוי המגיע להם״ גורמות ללא מעט נפגעים לפנות לחברות מימוש זכויות רפואיות שכאלה, מבלי שהם יודעים באמת מה מותר ומה אסור לחברות אלה לעשות במסגרת החוק.
על מנת להבהיר את הנושא ובכדי למנוע מצבים של הטעיה כזו או אחרת, אנו מביאים אליכם מאמר זה.

בפרסומים מנסים להסתיר מכם את מה שקובע החוק

סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין תשכ״א – 1981 קובע:
״הפעולות המנויות להלן, לא יעשה אותן דרך עיסוק, או בתמורה אף שלא דרך עיסוק, אלא עורך-דין;
ואלה הפעולות:
(1) ייצוג אדם אחר וכל טיעון ופעולה אחרת בשמו לפני בתי-משפט, בתי-דין, בוררים וגופים ואנשים בעלי סמכות שיפוטית או מעין-שיפוטית
לתשומת ליבכם, בעניין זה ועדות רפואיות במסגרת ביטוח לאומי, משרד הביטחון, מס הכנסה וכד', הינן גופים בעלי סמכות שיפוטית או מעיין שיפוטית ולפיכך אסור למי שאינו עורך דין לייצג במסגרתן, נפגעים התובעים את זכויותיהם.
״(2) עריכת מסמכים בעלי אופי משפטי בשביל אדם אחר, לרבות ייצוג אדם אחר במשא-ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך כזה״
בעניין זה עשויים להיכלל כמובן מסמכים שונים הנוגעים לתביעות במסגרת ביטוח לאומי, משרד הביטחון וכד'.
״(3) ייעוץ וחיווי-דעת משפטיים.״
כלומר, על פי סעיף זה לחוק, נראה שאסור למי שאינו עורך דין, לייעץ לאנשים לגבי סיכויי הצלחת תביעתם, שכן מדובר בחוות דעת משפטית לכל דבר ועניין. כך למשל, אסור למשל לחבות המבטיחות מימוש זכויות לייעץ לאיש על סיכויי הצלחת תביעתו במסגרת ביטוח לאומי, משרד הביטחון או חברת הביטוח למשל, שכן מדובר בחוות דעת משפטית.

ייצוג וייעוץ משפטי ניתן לקבל רק מעורך דין

לסיכום נקודה זו, נראה כי עוד לפני שבכלל התייחסנו לשאלת טיבו ואיכותו של יעוץ משפטי הניתן ע״י מישהו שאינו עורך דין, ניתן לקבוע כי חברות וגופים שונים המתיימרים לתת ייצוג לנפגעים מול גופי פיצוי שונים, ומבטיחים את מימוש הזכויות המגיעות להם, ייתכן מאד ופועלות בעבריינות לשמה ובניגוד לחוק הקיים במדינת ישראל.

עדיפות ברורה לייצוג משפטי של עורך דין

מעבר לאמור לעיל, הרי שהעדיפות העיקרית שיש לייצוג של משרד עורכי דין על פני חברות מימוש זכויות כאלה ואחרות ברורה. משרד עורכי דין, לא רק שמספק ללקוח את כל מה שיכולה לספק לו חברה למימוש זכויות, אלא הרבה מעבר לכך. אסור לשכוח כי הדבר העיקרי שחברת מימוש זכויות רפואיות אינה יכולה לעשות ומשרד עורכי דין כן עושה, הוא מתן ייצוג משפטי במסגרת ניהול ההליך בפני בית המשפט ושאר הגופים המשפטיים הקשורים לפיצוי נפגעים.
קראו עוד על הנושא:
זקוקים לייעוץ משפטי בעקבות תאונת דרכים, תאונת עבודה או רשלנות רפואית?
צרו קשר עם משרד עורכי דין בכר עוד היום ובררו את זכויותיכם לקבלת פיצוי!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.