חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מה חשוב לדעת כשמקבלים טיפול רפואי לאחר תאונה

טיפולים רפואיים – היבטים משפטיים, תביעות פיצויים

ברוב המקרים נזקי גוף נוטים להתגבש רק לאחר כשנה מיום קרות האירוע התאונתי. לכן, עליך לדאוג לקבל את כל הטיפולים הרפואיים הנחוצים במהלך התקופה הנ"ל, תוך כדי כך שהנך פונה לרופאים המתאימים בתחום מומחיותם ומוודא כי הם רושמים את כל תלונותיך והטיפולים שהנך מקבל בתיקך הרפואי.

ישנן שלוש סיבות מדוע חשוב כל כך לקבל טיפול רפואי מתאים לאחר פציעה בתאונה.

בריאות מעל הכל

הראשונה והחשובה ביותר היא כמובן על מנת לשמור על הבריאות ולוודא שהמצב הרפואי, קל ככל שיהיה, מטופל ע"י מומחה רפואי.

ניסיון העבר מוכיח בכל פעם מחדש כי נפגעי תאונות שפנו לקבלת טיפול רפואי מתאים לאחר פציעתם, צמצמו את הסיכויים לפיתוח נכות רפואית ו/או הצליחו להקטין את הנכות שנגרמה להם מהפגיעה.

יצירת תיעוד רפואית

הסיבה השנייה היא לצורך קבלת תיעוד רפואי על אופי הפגיעה. בכל פעם שהנפגע מקבל טיפול רפואי, חייב הגורם המטפל לרשום דו"ח רפואי מתאים, המציין בין היתר את תאריך הפניה וקבלת הטיפול, תלונותיו של הנבדק, סוגי הבדיקות שנעשו ותוצאותיהם, מסקנותיו של הגורם הבודק והמלצותיו. וצריך שיהיה ברור, תביעת הפיצויים תקום ותיפול בהתבסס על מה שמצוין במסמכים הרפואיים השונים הללו.

כאשר הנפגע מוותר על בדיקה רפואית לאחר התאונה, לא תהיה לו כל אפשרות לאחר מכן להוכיח מה היה מצבו לאחר התאונה, ממה סבל וכד', מצב שיאפשר לחב' הביטוח לנקוט בקו הגנה ולטעון שהחוסר בתיעוד רפואי רלוונטי מהתקופה שלאחר התאונה, מוכיח שהפגיעה כלל לא הייתה ו/או הייתה מזערית ביותר.

עשוי להגדיל את גובה הפיצוי

הסיבה השלישית היא העובדה שישנו קשר ישיר בין מספר הפניות לקבלת טיפולים רפואיים ו/או בדיקות רפואיות ובין סכום הפיצויים שיתקבלו לאחר מכן מחב' הביטוח, בגין הכספים ששילם הנפגע בעבור הטיפולים והבדיקות הנ"ל.

טיפול רפואי רב מידיי עלול להיות טעות

טעות נפוצה אשר מבוצעת ע"י נפגעי תאונות היא קבלת טיפול רפואי רב מדי, אשר אינו ריאלי ו/או מתאים ו/או מתקבל על הדעת בהתחשב באופי פגיעתו. אדם שנפגע בתאונה, מוטלת עליו החובה להוכיח את נזקיו ואת העובדה שהטיפול הרפואי שקיבל ו/או יקבל בעתיד, הינו הגיוני ומתקבל על הדעת, והינו תוצאה של התאונה ולא של דבר מה אחר, כגון מצב רפואי שקדם לתאונה או תחלואה טבעית כלשהי. אם כמות הטיפולים הרפואיים הינה בלתי הגיונית בהתחשב באופי הפגיעה, קרוב לוודאי שהנפגע לא יקבל החזר כספי מלא על הוצאותיו בגין קבלת הטיפולים הרפואיים הנ"ל.

הצעתנו ללקוחותינו היא להיות אובייקטיבי והגיוני לאחר התאונה, בכל הנוגע לכמות הטיפולים אותם הם מקבלים ולהמשיך ולקבל טיפולים רפואיים, רק כל עוד הם באמת זקוקים לכך ומצבם מיטיב לאור אותם טיפולים.

מצוי/ה לפני הליך משפטי? זקוק/ה לקבלת יעוץ משפטי?
פנה/י אלינו – פגישה ראשונה במשרד עורכי דין בכר הינה ללא תשלום!

מידע נוסף

כיצד להכין את התיק?

האם כדאי לפנות אל עורך דין?

כיצד לבחור עורך דין?

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.