חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונה בחו"ל | תאונות בחוץ לארץ – כך תקבלו פיצוי

מה עושים כשנפגעים בעקבות תאונה בחו״ל ואיך תובעים פיצויים מהמזיק

מאת עו״ד תומר בכר

תאונה בחו"ל – למרבה הצער, תאונות ופגיעות יכולות להתרחש גם כאשר אנו נוסעים לטיול בחו״ל. אמנם התאונות השכיחות ביותר הקורות בחו״ל הינן תאונות דרכים (כמו בארץ), אולם לא מעט ישראלים מוצאים עצמם קורבן גם לתאונות אחרות כגון נפילות, החלקות, תאונות אויר (התרסקות מטוס), תאונות ימיות (טביעת ספינה), תאונות רכבת, תאונות ספורט, תאונות עבודה ואפילו מקרים של רשלנות רפואית מחוץ למדינת ישראל.

כך נוצר מצב, שבו בנוסף על כך שהנפגע נאלץ להתמודד מול הרשויות השונות לצורך קבלת הטיפולים הרפואיים המתאימים למצבו, עליו גם לדאוג לכך שיוכל בבוא העת, לתבוע את הפיצוי המגיע לו מן המזיק או הגורם לתאונה, כל זאת כאשר מדובר בסביבה זרה, ולעיתים כשהוא אינו שולט אפילו בשפה המדוברת באותה מדינה.

חשוב להדגיש, כי למרות שהתאונה התרחשה במדינה זרה, ברוב המקרים (כאשר מדובר במדינות מפותחות) יוכל הנפגע לתבוע את המזיק ולקבל את הפיצוי המגיע לו, אם באמצעות המערכת המשפטית של אותה מדינה ואם באמצעות המערכת המשפטית של מדינת ישראל (במקרים מסוימים).

פעולות שחשוב לעשות לאחר תאונה בחו"ל

אז מה צריך לעשות לאחר שחלילה נפגעים בעקבות תאונה בחו״ל? כמובן שהדבר החשוב ביותר הוא לקבל בהקדם האפשרי את הטיפול הרפואי המתאים לפגיעה. אולם מעבר לכך, להלן מספר צעדים שיש לנקוט על מנת שיהיה קל יותר לגבש לאחר מכן, תביעה מתאימה לפיצויים:

1) חשוב מאד לאסוף ולשמור תיעוד רלוונטי רב ככל שניתן, החל מתמונות של מקום האירוע, בהן ניתן לראות את הסיבה לתאונה ופרטים רלוונטיים אחרים רבים ככל שאפשר, מסמכים רפואיים, ועד לשמותיהם ופרטיהם של העדים לתאונה וכו'.

2) יש לגשת לקבל טיפול רפואי מתאים ולפרט בפני המוסד הרפואי בדיוק איך קרתה התאונה – המסמכים הרפואיים שיערכו בעקבות הפנייה לקבלת הטיפול, ישמשו אח״כ כמעיין עדות לכך שהתאונה אכן התרחשה במועד שנטען ובאופן שתואר, שכן מדובר במסמכים שנערכו בזמן אמת ובמועד קרוב יחסית לקרות התאונה.

3) רצוי מאד לשמור את כל הקבלות והמסמכים, המעידים על ההוצאות הכספיות שהוצאו בעקבות התאונה, כגון תשלומים לקבלת טיפולים רפואיים, נסיעות, עזרים רפואיים וכד'. ללא הקבלות הללו יהיה מאד קשה להוכיח אח״כ אילו סכומים שולמו ועל מה.

4) מיד עם ההגעה חזרה לישראל כדאי ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום דיני נזיקין ולהתייעץ איתו בנוגע להמשך הטיפול בתיק.

עלויות ניהול התביעה בחו"ל

כאשר עולה הצורך לנהל תביעה או כל הליך משפטי אחר, במדינה זרה, על הנפגע לקחת בחשבון את העלויות הגבוהות הכרוכות בכך, בעיקר לאור המרחק של הנפגע ממקום התנהלות העניינים והצורך בניהול כל הנושא ב״שלט רחוק״, לרוב באמצעות עורך דין מקומי.

סיבה נוספת לעלויות הגבוהות של ניהול תביעה בחו״ל, היא בשל כך שרצוי ואף הכרחי במקרים כאלו, לשכור את שירותיו של עורך דין ישראלי, אשר ינהל את כל המעקב אחר התנהלות העניינים מול עורך הדין המקומי, ויוכל יחד איתו לתת מענה מושלם לכל הדרישות העולות על הפרק, הן בישראל והן במדינה הזרה.

חשיבות קבלת ייצוג משפטי של עו"ד מומחה גם בישראל

ישנם גם מקרים מסוימים, בהם ניתן לנהל את התביעה לפיצויים בישראל. זאת כאשר לנפגע היה ביטוח בחברת ביטוח ישראלית, המכסה נזקים גופניים שנגרמו בעקבות תאונה בחו״ל. בסיטואציות אלה, קל וזול יותר כמובן לנהל את התביעה, אולם עדיין יש צורך לעיתים קרובות במימון הוצאות יקרות יחסית כגון הבאת עדים מחו״ל וכד'.

בכל מקרה, ברור כי גם אם התיק מנוהל בישראל בלבד, וגם אם הוא מנוהל בישראל ובמדינה זרה ביחד, על הנפגע לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין ואשר לו ידע בניהול הליכים שכאלה, שכן טעויות בניהול התיק עלולות להביא לכך שהנפגע למרות ההוצאות הרבות שהוציא, בסופו של דבר לא יפוצה כלל או יפוצה בסכום כסף נמוך מזה שמגיע לו באמת.

הכותב הינו עורך דין העוסק בתחום דיני נזיקין, ומייצג תובעים שנפגעו בתאונות – בישראל ובחו״ל.

*האמור לעיל אינו בגדר ייעוץ משפטי ואינו יוצר יחסי עו״ד לקוח בצורה כלשהי.

דוגמאות של תאונות בחו״ל:

תאונה בחוץ לארץ – תאונת דרכים בבוליביה

ביום 1.5.08 נהרגו 5 ישראלים צעירים, בשנות ה-20 לחייהם, בעקבות תאונת דרכים, כאשר הג'יפ שבו נסעו במהלך טיול באזור מדבריות המלח בבוליביה, התנגש בג'יפ אחר ושני כלי הרכב עלו באש. הסיבה לקרות התאונה עדיין נחקרת. גופותיהם של ההרוגים יוטסו לארץ במהלך הימים הקרובים.

תאונה בחו״ל – התרסקות מטוס בניביה

ביום 13.1.08 התרסק בנמיביה מטוס קל מסוג ססנה, אשר הטיס 5 יהלומנים ישראלים במסגרת עבודתם באיזור. עדיין לא ברורה סיבת ההתרסקות, אולם נראה כי היה זה כשתי דקות בלבד לאחר ההמראה. באמצעי התקשורת השונים בישראל דווח כי 5 ההרוגים הישראלים הינם עובדי או נציגי חברת ״נאנגן״ אשר שהו באיזור לצרכי עסקים. אם אכן כך הדבר, הרי שייתכן מאד ותאונה זו מוגדרת על פי החוק תאונת עבודה לכל דבר ולפיכך על המוסד לביטוח לאומי להכיר בהרוגים כנפגעי עבודה ולפצות את משפחותיהם בהתאם כתלויים בנפגעי עבודה.

תאונה בחו״ל – הצפה בספינת הטיוליים ״דרים – הנסיכה מהקריביים״

ביום 18.9.07 ארעה תקלה קשה בספינת הטיולים ״דרים – הנסיכה מהקריביים״ אשר מופעלת ע״י חברת ״כספי ספנות״, כאשר במהלך עגינתה בנמל האי היווני רודוס, החלה ליטות על צידה כתוצאה מהצפת מים שחדרו אל תוכה. על הספינה היו באותה העת כ-1,000 נוסעים ישראלים, אשר נאלצו לשהות בתוך הספינה שעות רבות בתנאי צפיפות ופחד מפני טביעה אפשרית, לאור העובדה שצוות הספינה לא אישר להם לרדת אל החוף. בסופו של דבר כל הנוסעים חולצו מן הספינה והוטסו חזרה לישראל לאחר שעברו מסע ייסורים לא קטן.

תאונה בחו״ל – התרסקות מטוס בתאילנד

ביום 16.9.07 בשעות אחר הצהריים התרסק מטוס חברת ONE-TWO-GO בשדה התעופה בפוקט תאילד. כתוצאה מהתאונה נהרגו למעלה מ-90 בני אדם. בין נוסעי המטוס שהתרסק היו גם 10 ישראלים צעירים. רק שניים מבין הישראלים שהיו במטוס ניצלו ולמרבה הצער שאר הישראלים, 8 במספר (ביניהם 2 זוגות שנישאו זמן קצר קודם לכן והיו בטיול ירח הדבש) מצאו את מותם.

נפגעת בעקבות תאונה בחו״ל?

צור קשר עוד היום למשרדו על מנת לברר אודות זכויותיך לתבוע פיצויים.

Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.