חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

דום נשימה בשינה – פיצוי לסובלים מהתסמונת

פיצוי לסובלים מדום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה (Sleep Apnea) – הינה תסמונת המתבטאת בהפסקות הנשימה בזמן השינה. כתוצאה מהתסמונת סובל החולה מהפרעות בשינה אשר משליכות על איכות חייו ועלולות אפילו לסכן את בריאותו.
הפסקות נשימה בשינה נחשבות בדרך כלל לבעיה רפואית, כאשר הן קורות לפחות 5 פעמים בשעה, כשמדובר לפחות ב-30 הפסקות נשימה בשנת לילה של 7 שעות. הסובלים מדום נשימה בשנתם, לרוב לא מודעים למחלה, החולים מתלוננים על נחירות קולניות, עייפות קשה בבוקר ונטייה להירדם במשך היום.

סוגי הפסקת נשימה בשינה

ישנם סוגים שונים של דום נשימתי בשינה:
א.  דום נשימה מרכזי – דום נשימה זה הינו נדיר, בדרך כלל נובע כתוצאה מפגיעה במוח, מכך שמרכז הנשימה במוח לא שולח גירוי חשמלי לשרירי הנשימה.
ב. דום נשימה חסימתי – כשמו כן הוא, חסימת מעבר האוויר. בזמן השינה צונחים החך הרך והלשון וכתוצרה מכך נפסקת הנשימה, אשר מובילה לירידה ברמת החמצן בדם. הפעולה מלווה בדרך כלל בנחירה, ופגיעה ברצף השינה (שכן מובילה ליקיצה קצרה לצורך מעבר אוויר).
ג. דום נשימה משולב – שילוב של שני הסוגים שתוארו לעיל: דום נשימה חסימתי ודום נשימה מרכזי.

התסמינים של הפסקת נשימה בשינה

לתסמונת הפסקת נשימה בשינה תסמינים שונים, ביניהם:
1. התעוררויות בלילה ולעיתים גם במהלך היום.
2. יובש בפה.
3. עייפות וישנוניות.
4. נחירות.
5. עייפות.

פתרונות לדום נשימה בשינה

אחד הפיתרונות לבעיית הפסקת נשימה בשינה הינו – התקן פלסטי אשר מורכב בזמן השינה על השיניים ונקרא: "התקן לקידום הלסת". אפשרות נוספת לפיתרון הבעיה הינה- ניתוח UPPP, אשר בו מאפשרים זרימת אוויר טובה יותר בעזרת כריתת האיברים: הענבל, השקדים והחך הרך. פיתרון נוסף שרבים משתמשים בו הוא מכשיר שנקרא סיפאפ (באנגלית CPAP) המאפשר למי שמשתמש בו שינה נוחה יותר ומפחית את הסיכון לדום נשימה.

אפשרויות תביעה לסובלים מדום נשימה בשינה

לסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה עשויות להגיע מגוון זכויות רפואיות, וזאת משום שכתוצאה מהתסמונת, תפקודו של החולה משתבש וכך גם בריאותו.

המוסד לביטוח לאומי

חולים בתסמונת דום הנשימה, זכאים לעיתים לקבל קצבת נכות כללית במסגרת ביטוח לאומי. סכום הקצבה נקבע על ידי ועדה רפואית, שקובעת את מצבו של כל חולה, על פי אחוזי הנכות והפגיעה בתפקודו.

חברות ביטוח פרטיות

החולים זכאים לפיצוי כספי עקב אובדן כושר עבודה (תלוי בפוליסה שנרכשה).

מס הכנסה

אדם אשר נקבעה לו נכות ברמה של 90% ומעלה (בדרך כלל בעקבות שילוב של הפסקת נשימה בשינה ובעיות רפואיות נוספות) זכאי לפטור מתשלומי המס.
סובלים מתסמונת דום נשימה בשינה? ייתכן ומגיע לכם פיצוי כספי במסגרת ביטוח לאומי!
למשרדנו ניסיון עשיר מאד בייצוג במסגרת תביעות נכות כללית.
צרו קשר עמנו עוד היום וקבלו ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.
עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.