03-6122202

התקשרו עכשיו

סיפריית המאמרים

דום נשימה בשינה – פיצוי לסובלים מהתסמונת

פיצוי לסובלים מדום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה (Sleep Apnea) – הינה תסמונת המתבטאת בהפסקות הנשימה בזמן השינה. כתוצאה מהתסמונת סובל החולה מהפרעות בשינה אשר משליכות על איכות חייו ועלולות אפילו לסכן את בריאותו.
הפסקות נשימה בשינה נחשבות בדרך כלל לבעיה רפואית, כאשר הן קורות לפחות 5 פעמים בשעה, כשמדובר לפחות ב-30 הפסקות נשימה בשנת לילה של 7 שעות. הסובלים מדום נשימה בשנתם, לרוב לא מודעים למחלה, החולים מתלוננים על נחירות קולניות, עייפות קשה בבוקר ונטייה להירדם במשך היום.

סוגי דום נשימה בשינה

ישנם סוגים שונים של דום נשימתי בשינה:
א.  דום נשימה מרכזי – דום נשימה זה הינו נדיר, בדרך כלל נובע כתוצאה מפגיעה במוח, מכך שמרכז הנשימה במוח לא שולח גירוי חשמלי לשרירי הנשימה.
ב. דום נשימה חסימתי – כשמו כן הוא, חסימת מעבר האוויר. בזמן השינה צונחים החך הרך והלשון וכתוצרה מכך נפסקת הנשימה, אשר מובילה לירידה ברמת החמצן בדם. הפעולה מלווה בדרך כלל בנחירה, ופגיעה ברצף השינה (שכן מובילה ליקיצה קצרה לצורך מעבר אוויר).
ג. דום נשימה משולב – שילוב של שני הסוגים שתוארו לעיל: דום נשימה חסימתי ודום נשימה מרכזי.

התסמינים של דום נשימה בשינה

לתסמונת דום נשימה בשינה תסמינים שונים, ביניהם:
1. התעוררויות בלילה ולעיתים גם במהלך היום.
2. יובש בפה.
3. עייפות וישנוניות.
4. נחירות.
5. עייפות.

פתרונות לדום נשימה בשינה

אחד הפיתרונות לבעיית דום נשימה בשינה הינו – התקן פלסטי אשר מורכב בזמן השינה על השיניים ונקרא: "התקן לקידום הלסת". אפשרות נוספת לפיתרון הבעיה הינה- ניתוח UPPP, אשר בו מאפשרים זרימת אוויר טובה יותר בעזרת כריתת האיברים: הענבל, השקדים והחך הרך. פיתרון נוסף שרבים משתמשים בו הוא מכשיר שנקרא סיפאפ (באנגלית CPAP) המאפשר למי שמשתמש בו שינה נוחה יותר ומפחית את הסיכון לדום נשימה.

אפשרויות תביעה לסובלים מדום נשימה בשינה

לסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה עשויות להגיע מגוון זכויות רפואיות, וזאת משום שכתוצאה מהתסמונת, תפקודו של החולה משתבש וכך גם בריאותו.

המוסד לביטוח לאומי

חולים בתסמונת דום הנשימה, זכאים לעיתים לקבל קצבת נכות כללית במסגרת ביטוח לאומי. סכום הקצבה נקבע על ידי ועדה רפואית, שקובעת את מצבו של כל חולה, על פי אחוזי הנכות והפגיעה בתפקודו.

חברות ביטוח פרטיות

החולים זכאים לפיצוי כספי עקב אובדן כושר עבודה (תלוי בפוליסה שנרכשה).

מס הכנסה

אדם אשר נקבעה לו נכות ברמה של 90% ומעלה (בדרך כלל בעקבות שילוב של דום נשימה בשינה ובעיות רפואיות נוספות) זכאי לפטור מתשלומי המס.
סובלים מתסמונת דום נשימה בשינה? ייתכן ומגיע לכם פיצוי כספי במסגרת ביטוח לאומי!
למשרדנו ניסיון עשיר מאד בייצוג במסגרת תביעות נכות כללית.
צרו קשר עמנו עוד היום וקבלו ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.