חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פיצוי בגין שיתוק העצב המדיאני

שיתוק העצב המדיאני (median nerve)

מהו העצב המדיאני?

שיתוק העצב המדיאני עשוי לגרום לבעיות תפקודיות קשות של היד והאצבעות. זאת מאחר והעצב המדיאני הוא אחד מהעצבים החשובים אשר מצויים ביד והוא עצב תחושתי ומוטורי האחראי על עצבוב האצבעות ולפיכך גם זה שמאפשר את כיפוף כך היד והאצבעות.

מה הנזק בעקבות שיתוק בעצב?

כאשר העצב המדיאני ניזוק, עלול להיווצר מצב של בעיה תפקודית (לרבות שיתוק) עם חוסר אפשרות לכופף את שורש כף היד וחוסר יכולת לסובב את שורש כף היד למעלה ולמטה. במקרה כזה של פגיעה בעצב ,ניתן יהיה לראות את שורש כף היד נוטה הצידה והאגודל נוטה לכיוון מרכז כף היד כאשר הנפגע לא יוכל לבצע הזזה של האגודל חזרה למקומו הטבעי.
במצב של נזק לעצב המדיאני, הנפגע מאבד תחושה בגלילים המרוחקים (הגלילים האחרונים שנמצאים בקצה האצבע) של האגודל והאצבע השניה. כמו כן, יחוש הנפגע בכאב שיכול להיות בדרגה חזקה ביותר. בהמשך, יתכן גם מצב שבו העור על גבי כף היד הופך ליבש והציפורניים הופכות לחלשות.

תסמונת תעלה קרפלית

כאשר סוג הפגיעה שממנה הנפגע סובל, היא לחץ על העצב המדיאני, קוראים למצב זה 'תסמונת תעלה קרפלית'.
לא תמיד ניתן יהיה לטפל בפגיעה בעצב המדיאני בצורה כזו שתביא את המצב חזרה לקדמותו, ואת הנפגע חזרה לתפקוד מלא. ייתכן בהחלט מצב, שבו אדם הסובל מפגיעה בעצב מדיאני, יסבול מבעיה תפקודית כלשהי ביד, אשר תתבטא אפילו בנכות זמנית או צמיתה.

פיצוי בגלל פגיעה בעצב המדיאני

פגיעות בעצב המדיאני, לרבות שיתוק של עצב זה, נגרמות בדרך כלל בעקבות אירוע תאונתי ובעיקר במסגרת תאונות עבודה. לפיכך, במקרים שכאלה יהיה זכאי הנפגע לתבוע את זכויותיו במסגרת ביטוח לאומי ואם יימצא כי הוא אכן עונה על הקריטריונים הקבועים בחוק, עשוי הנפגע לקבל פיצוי כספי בגין נזקו.
גובה הפיצוי אשר ישולם לנפגע תלוי בין היתר בגובה הנכות שתיקבע לו. לכן חשוב ביותר בעניין זה להגיע מוכנים לבדיקות הרופאים ולוועדה הרפואית אשר תתקיים במסגרת ביטוח לאומי.
סובל מפגיעה בעצב המדיאני?
ייתכן מאד שמגיע לך פיצוי כספי מביטוח לאומי ומחברות הביטוח!
צור קשר עם משרדנו עוד היום, לקבלת יעוץ ראשוני!
Picture of עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.