חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6122202

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונות עבודה – כל מה שחייבים לדעת על תביעה לפיצויים

כל מה שרצית לדעת על פיצויים לנפגעי תאונת עבודה

מאת עורך דין תומר בכר, עורך דין תאונות עבודה

אלפי אנשים בישראל נפגעים מידיי שנה בתאונות עבודה או ממחלות מקצוע שונות. למרבה הצער, רבים מהם כלל לא מודעים לזכויותיהם לקבלת פיצוי בעקבות נזקי הגוף שנגרמו להם. מצב זה גורם לכך שמיליוני שקלים נותרים בקופה של ביטוח לאומי וחברות הביטוח, במקום להיכנס לכיסם של הנפגעים ולשמש אותם לצורך טיפולים רפואיים וחזרה לשגרת החיים. בדיוק בשל כך, אנו במשרד עורכי דין תומר בכר, עושים הכל על מנת להביא לכך שכל נפגע שפונה אלינו לקבלת ייצוג, יקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו לפי החוק.

נפגעת בעקבות תאונת עבודה?

הדרך למימוש זכויותיך לקבלת פיצוי כספי בגין פגיעותיך מתחילה כאן!

הניסיון המקצועי של משרדנו בייצוג נפגעי תאונות עבודה

כמי שניהלו כבר אלפי תיקים של נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע במהלך השנים, בתביעות פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם ו/או לבני משפחותיהם (במקרים בהם בעקבות תאונת עבודה נפטר העובד מפציעתו), אנו מודעים היטב לאופן שבו יש לנהל את התביעות הללו הן מול ביטוח לאומי והן מול חברות הביטוח השונות אשר מבטחות את המעבידים המגוון הגדול של התיקים המנוהלים באמצעות משרדנו, מאפשר לנו להיות מעודכנים תמיד בכל הפסיקות השונות של בתי המשפט, הנוגעות בין היתר לנושא הכיסוי הביטוחי, סוגי הפיצוי וגובהו בכל מקרה של תאונת עבודה או מחלת מקצוע.
עורך דין תומר בכר בראיון לערוץ 2 בתוכנית "עבודה עברית"
על זכויות נפגעי תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה הינה תאונה שארעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו של עובד אצל מעבידו או מטעמו. כאשר מדובר בעובד עצמאי – תאונת עבודה תחשב ככזו אם קרתה תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח יד. רואים תאונה כתאונת עבודה אף אם ארעה תוך כדי נסיעתו או הליכתו של העובד לעבודה ממעונו או ממקום שבו הוא לן אף אם אינו מעונו, מן העבודה למעונו או ממקום עובדה אחד למשנהו. לעומת זאת, תאונה אשר קרתה במהלך העבודה, אולם ללא קשר ישיר לעבודה, לא תיחשב תאונת עבודה (לדוגמא, אירוע מוחי או התקף לב שקרה בעת העבודה, יוכר כתאונת עבודה רק אם יוכח שהיה קשר בין תנאי העבודה ובין אותו אירוע מוחי או התקף לב). 

מומחיות ייחודית של משרדנו – ייצוג נפגעי תאונות עבודה

משרד עורכי דין בכר, העוסק מזה עשרות שנים בייצוג נפגעי תאונות עבודה, הן בתביעות במסגרת המוסד לביטוח לאומי והן בתביעות מול חברות הביטוח, רואה חשיבות עליונה בצורך לספק לציבור הנפגעים מידע מדויק, אמין ורלוונטי, במטרה להעלות את סיכויי הצלחת תביעתם.
אתר זה הוקם במטרה לסייע לכל אותם נפגעי תאונות עבודה, אשר אינם בטוחים כיצד נכון לפעול לאחר הפגיעה. באתר משרד עורכי דין בכר ניתן למצוא את התשובות למרבית השאלות הנפוצות המעניינות נפגעי תאונות עבודה. אולם, אם לאחר חיפוש באתר לא מצאת את המידע הרלוונטי עבורך, אל תהסס/י לפנות למשרד באמצעות מייל או טלפון, לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. עורכי הדין ישמחו לענות לשאלותיך ולעזור גם לך לקבל את הפיצוי המגיע בעקבות פציעתך.

תביעות שכיחות בגין פגיעה בתאונת עבודה

כולנו חשופים במקום עבודתנו לתנאים מסוכנים היכולים לגרום להתרחשות תאונות עבודה ופגיעות גוף. לכל מקצוע או תפקיד יש סכנות הטמונות בו. לכן, על פי חוק, כל עובד בישראל מבוטח מפני פגיעות גוף בגין תאונות עבודה או מחלות מקצוע, במסגרת המוסד לביטוח לאומי.
ברבים מן המקרים, בהם תאונת עבודה או מחלת מקצוע נגרמה כתוצאה מרשלנותו של המעביד, קיימת לנפגע האפשרות לתבוע פיצויים גם מחברת הביטוח של המעביד, בנוסף כמובן לתביעתו במסגרת המוסד לביטוח לאומי.
לא מיותר לציין, שהפרוצדורה הכרוכה בהצלחת התביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח, לאחר פגיעה בתאונת עבודה או מחלת מקצוע, מסורבלת מאד ודורשת ידע רב וניסיון מקצועי. החל מהרגע הראשון שלאחר התאונה ועד לאופן בו ממלאים את טופס התביעה והצורה בה מופיעים בפני הועדה הרפואית, בכל השלבים חשוב לקבל ייעוץ משפטי, מעורך דין העוסק ומתמחה בתחום זה.

הפגיעות הנפוצות ביותר בעקבות תאונות עבודה הינן:

חשוב לזכור!
מאחר וגם במוסד לביטוח לאומי וגם בחברות הביטוח, מנוהלת התביעה על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, אין זה מומלץ לנפגע תאונת עבודה או מחלת מקצוע לנסות ולנהל את התביעה בכוחות עצמו, אם אין לו את הידע המשפטי והניסיון המקצועי המתאים. ליווי משפטי של עורך דין מעלה את סיכויי הצלחת התביעה בעשרות מונים מחד, ומפנה לנפגע את הזמן לדאוג אך ורק לקבלת הטיפולים הרפואיים הדרושים להחלמתו מאידך.
פנה למשרדנו עוד היום לקבלת יעוץ ראשוני ללא התחייבות !
מאמרים נוספים אודות תאונות עבודה:
  • המדריך המלא לנפגעי תאונות עבודה המדריך שכל נפגע תאונת עבודה חייב לקרוא לפני הגשת תביעה. ישנם הרבה צעדים שחשוב לעשות לאחר פגיעה בתאונת עבודה, החל מהרגע הראשון ועד לסיום ההליך המשפטי מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח הנתבעות. צעד לא נכון עלול להכריע את התביעה כולה לכישלון. צעד חכם עשוי להביא להצלחת התביעה ולקבלת פיצוי מקסימלי לנפגע.
  • תביעה להחמרת מצב במסגרת המוסד לביטוח לאומי נפגעי תאונות עבודה אשר הגישו תביעות במסגרת המוסד לביטוח לאומי והוכרו על ידו, רשאים להמשיך ולפנות לביטוח הלאומי בעתיד, בכל פעם שחלה החמרה במצבם הרפואי תוצאת התאונה. מדובר בהליך במסגרת תביעה להחמרת מצב וחשוב שכל מי שנפגע בתאונת עבודה ידע איך בדיוק יש להגישה על מנת שתצליח.
  • תביעה לצירוף נכויות שנקבעו בעקבות תאונות עבודה – נפגעי תאונות עבודה אשר נקבעו להם נכויות בגין מספר תאונות בנפרד, זכאים להגיש תביעה לביטוח לאומי לאיחוד כל דרגות הנכות שנקבעו להם לנכות אחת כוללת. זאת על מנת לעבור את רף ה-20% נכות לצמיתות ולהתחיל לקבל קצבת נכות חודשית. מאמר מומלץ ביותר לכל מי שנקבעו לו מספר נכויות בגין מספר תאונות עבודה שונות.
  • מתי יוכר אירוע לב או אירוע מוחי כתאונת עבודה – מאמר אשר עוסק במקרים בהם יוכרו אירועי לב ואירועים מוחיים כתאונות עבודה ע"י המוסד לביטוח לאומי. מדובר בסיטואציות מסויימות בלבד וחשוב לציין בעניין זה, כי רבות הן התביעות הללו, שנדחות ע"י המוסד לביטוח לאומי בגלל טעות טיפשית במילוי טופס התביעה. לכן מומלץ מאד לכל מי שבכוונתו להגיש תביעה להכרה באירוע מוחי או אירוע לב כתאונת עבודה, לקרוא את המאמר בטרם הגשת תביעתו על מנת להגדיל את סיכויי הצלחתה.
  • ועדה רפואית – מי שנפגע בעקבות תאונת עבודה, מחלת מקצוע או מיקרוטראומה, ותביעתו התקבלה ע"י ביטוח לאומי, רשאי להמשיך בהליך ולהגיש גם תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה. לאחר הגשת תביעה זו, יקבל הנפגע הזמנה לבדיקה בפני ועדה רפואית , אשר תקבע האם אותה פגיעה בעבודה שבגינה הוגשה התביעה, הותירה את הנפגע עם נכות כלשהי, זמנית או צמיתה, ואם כן מהו גובהה של אותה נכות. מאמר חובה לכל מי שנפגע בעקבות תאונת עבודה ועתיד לעבור בדיקת ועדה רפואית.
  • תאונת עבודה – התיישנות נפגעת בעבר בעקבות תאונת עבודה ועדיין לא הגשת תביעה לקבלת פיצויים במסגרת ביטוח לאומי או חברת הביטוח של המעסיק? ייתכן ועדיין לא מאוחר מידיי לקבל את הפיצויים המגיעים לך. מתי תתישן תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת עבודה? ובכן, התשובה לשאלה זו יכולה לעיתים להיות מורכבת ולהשתנות ממקרה למקרה. להלן נסקור את מועדי התיישנות תביעות ביטוח בעקבות פגיעה בתאונת עבודה תוך התמקדות בתקופות ההתיישנות השכיחות ביותר.
  • תאונות עבודה – דוגמאות לתיקים שטופלו במשרדנו בשנים האחרונות. על מנת להבין טוב יותר את תחום תביעות הפיצויים בעקבות תאונות עבודה ריכזנו עבורכם בעמוד זה על קצה המזלג, דוגמאות של תיקי תאונות עבודה אשר טופלו במשרדנו ואשר התוצאה שהתקבלה בסיום הטיפול בהם מדברת בעד עצמה.

עורכי דין | תביעות בטיפולנו | תאונות עבודה | מחלות מקצוע | תאונות דרכים | רשלנות רפואית | תביעות נגד ביטוח לאומי | תאונות אישיות | תביעות נגד משרד הביטחון | נפגעי פעולות איבה | ;שיתוק מוחין | צרו קשר | גוגל+

עו"ד ונוטריון תומר בכר:
עו"ד ונוטריון תומר בכר:

לאחר למעלה מ-22 שנות ניסיון בייצוג נפגעי גוף, וקבלת פיצויים עבור לקוחותיי בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים, אני יודע בדיוק איך לנתח כל תיק ותיק על מנת לגרום לו להסתיים בתשלום פיצוי מקסימלי. ניהול תיקי נזיקין, רשלנות רפואית וביטוח לאומי מחייב עבודה ברגישות רבה ויחס אישי לצד מקצועיות וידע משפטי רב. נפגעת? דבר איתי עוד היום ונתחיל לקדם את הזכויות שלך!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.