03-6122202

התקשרו עכשיו

סיפריית המאמרים

נקע בקרסול – פיצוי לנפגעים

נקע בקרסול (באנגלית ankle sprain) – קרע ברצועות

אחת הפציעות השכיחות ביותר הינה נקע של הקרסול (בעיקר קורות בעקבות תאונות ספורט ותאונות במהלך השירות הצבאי).
הקרסול בנוי ממפרק המאפשר את תזוזת כף הרגל לכיוונים השונים, ומרצועות אשר תפקידן לשמור על יציבות כף הרגל כך שלא יקרה מצב שבו תתבצע תנועה שתגרום לנזק במפרק (פריקה). רצועות הקרסול יכולות להימתח עד גבול מסוים ובכך לאפשר גמישות ותנועתיות של כף הרגל והקרסול.

איך נגרם נקע בקרסול?

הסיבה לקרות נקע בקרסול הינה ביצוע תנועה של הקרסול, בזווית שגורמת למתיחת יתר של הרצועות ולמעשה יכולה להביא לכך שבמקרים מסוימים אותן רצועות תינזקנה עד כדי קריעה מלאה.
במצב כזה של מתחיה חדה של הרצועות, נוצר לחץ גבוהה על מפרק הקרסול ולמעשה מתרחש מצב של נקיעה, כלומר הרצועה אינה מסוגלת להחזיק את הקרסול במקומו ולפיכך קורסת תחת עומס משקל הגוף, מה שגורם לטראומה באזור הקרסול והתנפחותו.

איך נקבעת דרגת החומרה של נקע בקרסול?

מקובל לחלק את המצב של נקע בקרסול לשלוש דרגות חומרה:

נקע בקרסול מדרגה ראשונה

משמעותו נזק קל לרצועות אשר אינו דורש שום טיפול ספציפי. מדובר בכאב קל בלבד אשר חולף מעצמו כעבור זמן קצר.

נקע בקרסול דרגה שניה

זהו כבר נקע חמור יותר המלווה בכאבים עזים ונפיחות באזור הקרסול. הנפגע אינו מסוגל לבצע תנועתיות כמעט של הקרסול ולמעשה מבחינת הנזק הפיזיולוגי מדובר בקרע של הרצועות בצורה חלקית אשר מחייב קבלת טיפול רפואי (יתכנו מקרים של טיפול רפואי ממושך הכולל פיזיוטרפיה ושיקום). במצב כזה אין לדרוך על הרגל הפגועה על מנת שלא להסתכן בהחמרת הנזק ויש להגיע לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי.

נקע בקרסול דרגה שלישית

זהו מקרה של נזק קשה ביותר לרקמות בקרסול. ישנו קרע מלא של רצועות הקרסול ולמעשה הנפגע אינו מסוגל להניע את הקרסול בכלל. הפגיעה מלווה כמובן בכאב עז ונפיחות קשה. מצב שכזה מחייב פינוי מיידי לבית חולים ובהמשך ניתוח שחזור רצועות הקרסול. לאחר הניתוח יש תקופת החלמה ארוכה יחסית במסגרתה יאלץ הנפגע לעבור סדרת טיפולי פיזיוטרפיה ממושכת.

הנזק התפקודי לאחר נקע בקרסול

ישנם מצבים שבהם לאחר תקופת ההחלמה הקרסול חוזר לתפקוד מלא ולמעשה לא נותרת כל הגבלה בתנועות הקרסול וכף הרגל. אולם, במקרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בנקעים בדרגה שניה ושלישית, בהם הקרסול הפגוע, למרות הטיפול הרפואי וטיפולי הפיזיוטרפיה, לא מחלים בצורה מלאה ולא חוזר לתפקוד רגיל. המשמעות היא במקרים כאלה שהנפגע נותר עם הגבלה כלשהי בתנועות הקרסול, כלומר נכות.
במקרים מסוימים יסבול הנפגע ממצב של נקעים חוזרים, כאשר הרצועות לאחר המתיחה או הקריעה, לא שבות לתפקד כפי שתפקדו לפני התאונה. המשמעות היא שאותו נפגע יאלץ להיזהר כל חייו מפני ביצוע תנועות מסוימות עם הקרסול שכן ביצוע תנועות מסוימות יגרמו לו לנקעים חוזרים.
נקע בקרסול (קרע ברצועות הקרסול) הינה פגיעה שכיחה גם במקרים של תאונת דרכים (במיוחד תאונות אופנוע) או תאונות עבודה (במיוחד החלקות על קרקע חלקה ו/או מדרכות לא תקינות).
עברת תאונה וכתוצאה מכך נגרם לך נקע בקרסול?
סובל מקרע ברצועות הקרסול אשר הצריך ניתוח שחזור רצועות?
צור קשר עוד היום למשרד עו״ד בכר על מנת לברר את זכויותיך לקבלת פיצוי על נזקיך!
יעוץ ראשוני ללא התחייבות!

קבל ייעוץ ראשוני אישי ללא התחייבות

נפגעת? צור/צרי עימנו קשר עוד היום (מענה טלפוני אנושי 24 שעות ביממה) ונשמח לסייע גם לך לקבל את הפיצוי המקסימאלי מהגורמים הרלוונטיים.

לקבלת יעוץ אישי
close slider

זקוקים לייעוץ משפטי? השאירו הודעה באמצעות הפניה המקוונת ונציג המשרד יחזור אליכם בהקדם.